Jak covid wpłynął na Studio Wrażeń? 

Rok 2020 zaskoczył wszystkich – to chyba jedno z najczęściej powtarzanych zdań podsumowujących ubiegły rok. W tym kontekście dużo mówi się o przedsiębiorcach – przede wszystkim o branży gastronomicznej, hotelarskiej czy turystycznej. Jak pandemia zmieniła branżę usług związanych z opieką nad dzieckiem? Czy Studio Wrażeń wyszło z tej sytuacji obronną ręką?

Opieka nad dziećmi to dobry pomysł na biznes, ale dla ludzi z pasją

Osoby, które lubią opiekę nad dziećmi i czerpią z tego satysfakcję z pewnością odnajdą się biznesie który świadczy w tym zakresie usługi. Organizacja urodzin dla dzieci, animacje, warsztaty, godzinowa opieka oraz zajęcia w postaci Mini Przedszkola i Maluszkowa były odpowiedzią na potrzeby rodziców z Żor i okolic. W ciągu wszystkich lat działalności poznaliśmy wiele dzieci i pracowaliśmy dla nich z pasją.

Marzec 2020 roku był dla nas nie lada zaskoczeniem. Dosłownie z dnia na dzień  pozostaliśmy bez możliwości wykonywania zawodu. Wszystkie zlecenia zostały odwołane, a wizja przyszłości stanęła pod znakiem zapytania. Wiedzieliśmy, że musimy jak najszybciej otrząsnąć się z pierwszego szoku. Wtedy przyszedł czas na uruchomienie naszej kreatywności.

Pudełka wrażeń – stwórzcie własne wrażenia

Kiedy wszyscy zostaliśmy w swoich domach, my myśleliśmy o tym, czego potrzebują nasi podopieczni i ich rodzice. Z dnia na dzień najmłodsi zostali odcięci od rówieśników, placów zabaw, a czas mogli organizować im tylko rodzice. Tak właśnie powstał pomysł na Pudełka Wrażeń. Sprzedaż tego produktu przerosła nasze oczekiwania. Po raz pierwszy wyszliśmy poza rynek lokalny i dostarczaliśmy wrażenia w całej Polsce. Jak to się stało? Marketing szeptany, “polecajki” oraz siła mediów społecznościowych. Dzięki Pudełkom Wrażeń dzieci poszerzają swoje zainteresowania, wyobraźnię, kreatywność, a także mają czas wypełniony wartościową zabawą na długie godziny.

Wyższy poziom… wtajemniczenia

Nie chcieliśmy marnować czasu lockdownu. Postanowiliśmy, że przekujemy go na coś, co pozwoli nam na dalszy rozwój. Uczestniczyliśmy w wielu wartościowych szkoleniach i webinarach. Dzięki temu podnieśliśmy swoje kompetencje oraz poszerzyliśmy wiedzę. Prowadzenie Studia Wrażeń jest jeszcze bardziej świadome, możemy realizować usługi na wyższym poziomie.

Plany pełne wrażeń

Z czasem – na tyle, na ile było to możliwe – sytuacja się unormowała, ale my i tak nie mogliśmy działać na pełnych obrotach. Obostrzenia przecież ciągle obowiązywały. Zwalniając zyskaliśmy przestrzeń do realizacji naszych planów i marzeń. Wcześniej brakowało na nie miejsca i czasu. Reaktywowaliśmy spotkania Mam Chwilę, skierowane do mam i ich dzieci. Stworzyliśmy szkolenia dla rodziców “Rodzice na medal”. Powstał klub dziecięcy Magiczny Domek oferujący całodniową opiekę. Realizujemy nasze założenia i autorskie programy, przemycając podczas zabawy mnóstwo wiedzy. Dajemy wsparcie i stajemy się tutorami towarzyszącymi dzieciom podczas ich wędrówki. Ze Studiem Wrażeń najmłodsi mają możliwość bezpiecznego doświadczania świata.

 

Czego się o sobie dowiedzieliśmy?

Sytuacja związana z początkiem pandemii była dla Studia Wrażeń bardzo ciężka. Po tym, kiedy oswoiliśmy się z nową sytuacją, chcieliśmy ją przekuć na coś dobrego i wyciągnąć z tej lekcji jak najwięcej. Najważniejsze jest to, że otrzymaliśmy ogrom wsparcia od Was. To umocniło nas w przekonaniu, że to co robimy jest wartościowe.

Uświadomiliśmy sobie, że jesteśmy ważną częścią życia dzieci. Studio Wrażeń dorosło, stało się silniejsze w swoich przekonaniach i celach. Od zawsze stawiamy na kameralność, naturalne podejście do dzieci,  na możliwość zaopiekowania się każdym uczestnikiem podczas warsztatów, imprez czy zajęć. Czasy covidu zweryfikowały nasze długoletnie przekonania. Wiemy, że obraliśmy właściwą drogę i nie zamierzamy schodzić na inne tory.

Dołącz do newslettera