Jak covid wpłynął na Studio Wrażeń? 

Rok 2020 zaskoczył wszystkich – to chyba jedno z najczęściej powtarzanych zdań podsumowujących ubiegły rok. W tym kontekście dużo mówi się o przedsiębiorcach – przede wszystkim o branży gastronomicznej, hotelarskiej czy turystycznej. Jak pandemia zmieniła branżę usług związanych z opieką nad dzieckiem? Czy Studio Wrażeń wyszło z tej sytuacji obronną ręką?

Opieka nad dziećmi to dobry pomysł na biznes, ale dla ludzi z pasją

Osoby, które lubią opiekę nad dziećmi i czerpią z tego satysfakcję z pewnością odnajdą się biznesie który świadczy w tym zakresie usługi. Organizacja urodzin dla dzieci, animacje, warsztaty, godzinowa opieka oraz zajęcia w postaci Mini Przedszkola i Maluszkowa były odpowiedzią na potrzeby rodziców z Żor i okolic. W ciągu wszystkich lat działalności poznaliśmy wiele dzieci i pracowaliśmy dla nich z pasją.

Marzec 2020 roku był dla nas nie lada zaskoczeniem. Dosłownie z dnia na dzień  pozostaliśmy bez możliwości wykonywania zawodu. Wszystkie zlecenia zostały odwołane, a wizja przyszłości stanęła pod znakiem zapytania. Wiedzieliśmy, że musimy jak najszybciej otrząsnąć się z pierwszego szoku. Wtedy przyszedł czas na uruchomienie naszej kreatywności.

Pudełka wrażeń – stwórzcie własne wrażenia

Kiedy wszyscy zostaliśmy w swoich domach, my myśleliśmy o tym, czego potrzebują nasi podopieczni i ich rodzice. Z dnia na dzień najmłodsi zostali odcięci od rówieśników, placów zabaw, a czas mogli organizować im tylko rodzice. Tak właśnie powstał pomysł na Pudełka Wrażeń. Sprzedaż tego produktu przerosła nasze oczekiwania. Po raz pierwszy wyszliśmy poza rynek lokalny i dostarczaliśmy wrażenia w całej Polsce. Jak to się stało? Marketing szeptany, “polecajki” oraz siła mediów społecznościowych. Dzięki Pudełkom Wrażeń dzieci poszerzają swoje zainteresowania, wyobraźnię, kreatywność, a także mają czas wypełniony wartościową zabawą na długie godziny.

Wyższy poziom… wtajemniczenia

Nie chcieliśmy marnować czasu lockdownu. Postanowiliśmy, że przekujemy go na coś, co pozwoli nam na dalszy rozwój. Uczestniczyliśmy w wielu wartościowych szkoleniach i webinarach. Dzięki temu podnieśliśmy swoje kompetencje oraz poszerzyliśmy wiedzę. Prowadzenie Studia Wrażeń jest jeszcze bardziej świadome, możemy realizować usługi na wyższym poziomie.

Plany pełne wrażeń

Z czasem – na tyle, na ile było to możliwe – sytuacja się unormowała, ale my i tak nie mogliśmy działać na pełnych obrotach. Obostrzenia przecież ciągle obowiązywały. Zwalniając zyskaliśmy przestrzeń do realizacji naszych planów i marzeń. Wcześniej brakowało na nie miejsca i czasu. Reaktywowaliśmy spotkania Mam Chwilę, skierowane do mam i ich dzieci. Stworzyliśmy szkolenia dla rodziców “Rodzice na medal”. Powstał klub dziecięcy Magiczny Domek oferujący całodniową opiekę. Realizujemy nasze założenia i autorskie programy, przemycając podczas zabawy mnóstwo wiedzy. Dajemy wsparcie i stajemy się tutorami towarzyszącymi dzieciom podczas ich wędrówki. Ze Studiem Wrażeń najmłodsi mają możliwość bezpiecznego doświadczania świata.

 

Czego się o sobie dowiedzieliśmy?

Sytuacja związana z początkiem pandemii była dla Studia Wrażeń bardzo ciężka. Po tym, kiedy oswoiliśmy się z nową sytuacją, chcieliśmy ją przekuć na coś dobrego i wyciągnąć z tej lekcji jak najwięcej. Najważniejsze jest to, że otrzymaliśmy ogrom wsparcia od Was. To umocniło nas w przekonaniu, że to co robimy jest wartościowe.

Uświadomiliśmy sobie, że jesteśmy ważną częścią życia dzieci. Studio Wrażeń dorosło, stało się silniejsze w swoich przekonaniach i celach. Od zawsze stawiamy na kameralność, naturalne podejście do dzieci,  na możliwość zaopiekowania się każdym uczestnikiem podczas warsztatów, imprez czy zajęć. Czasy covidu zweryfikowały nasze długoletnie przekonania. Wiemy, że obraliśmy właściwą drogę i nie zamierzamy schodzić na inne tory.

Dołącz do newslettera

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.

Produkty Wrażeń

Kategorie sklepu wrażeń